Dissertation article writing are able to be time-feeding on and intimidating. Does one would rather invest in dissertations within the net instead of dedicating all of your current a chance to striking guides? write my paper for me

4 Mevsim Esteteam Epilasyon:

Esteteam Epilasyon

-Esteteam epilasyon nedir?

İstenmeyen tüylerin esteteam epilasyon kullanarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Bu amaçla Alexandrite, Nd-YAG, Diode ve IPL sitemleri kullanılmaktadır.

-Esteteam epilasyonun etki mekanizması nedir?

Esteteam epilasyonda amaç esteteam ışık enerjisini kullanarak kıl kökünde kalıcı hasar meydana getirmektir. Esteteam enerjisi kıl köküne ulaşarak buradaki pigment hücreleri tarafından emilirler. Yoğunlaşan ısı enerjisi etkisi ile milisaniyeler içinde etraftaki dokular zarar görmeden kıl kökü harap edilir. Isınan kıl kökünün etraf dokulara zarar vermemesi nedeniyle jel, sprey ya da soğuk hava ile soğutma sağlanır.

Esteteam ışınının etkili olmasında kılın büyüme evresi de önem taşımaktadır. Kıllar anagen,telojen ve katagen olarak adlandırılan büyüme evrelerinden geçerler. Vücutta anagen fazdaki kılların oranı %20 civarındadır. Bu nedenle kılların istenilen oranda kalıcı olarak yok edilmesini sağlamak için tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyulur.

-Esteteam epilasyon seansından sonra kıllar dökülür mü?

Esteteam epilasyon seansından sonra yanan tüylerden bir kısmı hemen dökülürken kalan kısmı 2-3 hafta içinde dökülürler. Esteteamle epilasyon seansında her atımda çok sayıda tüy etkilenir ve geniş alanlar hızlı bir şekilde tedavi edilebilir. Esteteam seansları sonunda tüylerin %80-85’i kalıcı olarak yok olmaktadır. Bununla birlikte yeniden tüy gelişimi olursa eskisinden daha ince ve açık renkte olacaktır.

-Vücudun hangi bölgelerine tedavi uygulanabilir?

Vücudun tüm bölgeleri esteteam ile tedavi edilebilmektedir. Kadınlarda en çok koltukaltı, bikini, kol, bacak ve üst dudak bölgelerine uyulama yapılırken, erkeklerde daha çok sırt, omuz, sakal ve göğüs bölgesine uygulama yapılır.

-Esteteam epilasyonda prosedür nasıldır?

İşlem öncesinde hastanın tıbbi öyküsü alınarak kullandığı herhangi bir ilaç ya da esteteam tedavisine engel teşkil edecek bir durumu olup olmadığı araştırılır. Cilt tipi, kılların rengi değerlendirilerek seanslar belirlenir. Hormonal dengesizlik durumunda hormon profili sonuçlarına göre tedavi belirlenir.

-Esteteam epilasyonun diğer tedavi yöntemlerine göre üstünlüğü nedir?

Esteteam epilasyon ile aynı seansta vücudun bacaklar, kollar, sırt gibi geniş alanlarına hızlı, güvenli ve hijyenik uygulama yapmak mümkündür. Traş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi uygulamalar kılı ortadan kaldırır ancak kökünü harap etmediği için tüyler kısa sürede yeniden çıkarlar.

-Esteteam epilasyonun iğneli epilasyona üstünlüğü nedir?

İğneli epilasyon kıl köklerine elektrik akımı vererek etkili olan bir yöntemdir. Kıl köklerine tek tek çalışıldığı için tedavi süresi daha uzundur.

İğneli epilasyon daha çok;

Az sayıda kıl varlığında,

Esteteam epilasyonun uygulanmadığı bölgeler(kulak içi, kaş altı, göze yakın bölgeler)

Açık sarı, gri ve beyaz renkte tüyler(Esteteam ışını bu özellikteki tüylerde etkili değildir)

-Esteteam epilasyon seansından sonra nasıl görünürüm?

Esteteam epilasyon seans bitiminde işlem alanında kızarıklık ve kıl diplerinde ödem gözlenebilir. Bu etki 1 saat içinde kaybolur. Bazı esteteam tiplerinde ve koyu tenli kişilerde işlem sonrası yüzeysel kabuklanma olabilmektedir. Bir kaç gün içinde gerileyen bu durum çok nadirdir.

-Esteteam epilasyon için ışın türü önemli midir?

Koyu cilt yapısına sahip kişilerde Alexandrite ve IPL esteteam ile epilasyon uygun yöntem değildir. Bu cilt tipine sahip kişilerde diode ya da Nd-YAG esteteam tercih edilmelidir.

-Esteteam epilasyondan en çok hangi tür deri ve kıl yapısı fayda görür?

Esteteam epilasyonda en iyi sonuç alan grup açık tenli koyu renk tüylere sahip olan hastalardır.

-Esteteam epilasyon öncesi yapmamam gerekenler nelerdir?

Esteteam enerjisi sadece kıl kökünü harap ederek etki gösterdiğinden kıl kökünü ortadan kaldıran ağda, cımbız, epilatörler gibi yöntemler 6 hafta öncesine kadar kullanılmamalıdır. Jilet ya da tüy dökücü krem kullanılabilir. Esteteam epilasyon öncesinde bronzlaşmamış olmalı ya da bronzlaştırıcı krem sürmemelisiniz.

-Esteteam seansına gelirken öneriler

Seansa gelmeden 1 gün önce tüylerinizi traş edin,

Tedaviden 1-2 hafta önce güneşe çıkmayın,

Uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapmayın,

Ağda, cımbız, epilatör gibi yöntemleri kullanmayın.